Iwełka Iwla - strona nieoficjalna

• Witamy na stronie klubu Iwełka 1972 Iwla
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Moderówka - Błękitni Żeglce 2:4
  • Nurt Potok - IWEŁKA IWLA 3:1
  • Rędzinianka Wojaszówka - Nafta Chorkówka 2:0
  • LKS Łęki Strzyżowskie - Zorza 03 Łubienko 4:4
  • Nafta II Jedlicze - Jasiołka Świerzowa 1:1
  • LKS Brzezówka - Tęcza Zręcin 3:5

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nurt PotokIWEŁKA IWLA
Nurt Potok 3:1 IWEŁKA IWLA
2019-10-27, 11:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. czakowsky 46
2. KamilxP 40
3. TomeeekF 38
4. zaqwe 34
5. Iwlanin7 27
6. edek08 25
7. Manchu 11
8. urbanowicz 2

Zapowiedź: Zamczysko Odrzykoń - Iwełka Iwla

• autor: w.admin-1972, 2017-05-19 08:32

Już w najbliższą niedzielę 21 maja, rozegramy kolejną kolejkę o mistrzostwo klasy "B". Tym razem, w ramach XI kolejki,  naszym rywalem będzie lider rozgrywek - Zamczysko Odrzykoń. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30, a sędziami spotkania będą: Guzik Mir., Wierdak Tom., Bałon. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy!

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

Kiedy na stadionie mierzą się ekipy, które w tabeli ligowej zajmują pierwszą oraz trzecią lokatę, możemy być pewni, że czeka nas bardzo interesujące widowisko. W takich sytuacjach zazwyczaj ciężko jest wytypować zdecydowanego faworyta spotkania, jednak w tym przypadku musimy być obiektywni - każda punktowa zdobycz Iwełki byłaby sporą niespodzianką.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek było wiadomo, że Zamczysko to tzw. "pewniak" do awansu. Mimo że opinie obserwatorów na ten temat były jednoznaczne, awans sportowy, jak zawsze, trzeba wywalczyć na boisku. Piłkarze Zamczyska nie zawiedli swoich kibiców. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, GKS ma aż osiemnaście punktów przewagi nad piątym w tabeli Czardaszem Osiek Jasielski. Już przed spotkaniem, Zamczysko mogłoby świętować, jednak.. promocja do klasy "A" wywalczona jest "tylko" w 99%. Dlaczego? Co się musi stać, aby Odrzykoń nie awansował?

• Standart Święcany oraz Nafta Chorkówka musiałyby prześcignąć w tabeli Zamczysko przynajmniej o jeden punkcik;
  • Nasza ekipa prześcignąć w tabeli Odrzykoń o przynajmniej jeden punkt, lub w przypadku lepszego bezpośredniego bilansu, zrównać się punktami z GKS;
  • Osiek Jasielski zdobyć komplet punktów oraz wyjść ze spotkania z Odrzykoniem z lepszym bezpośrednim bilansem (w pierwszym spotkaniu 11:2 dla Zamczyska!);
  • Odrzykoń, do końca rozgrywek, nie zdobyć ani jednego punktu!

Realne? Tylko kataklizm może spowodować, że GKS nie zajmie miejsca w czołowej czwórce tego sezonu i niczym nie zaryzykujemy, jeśli już teraz złożymy gratulacje za awans dla drużyny GKS Zamczysko Odrzykoń! Brawo!

Wróćmy jednak do niedzielnego spotkania, które zapowiada się niezwykle interesująco. Nasza ekipa po problemach z początku rundy, wróciła na zwycięską ścieżkę, natomiast Zamczysko ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi. Wyjątkiem jest spotkanie rozegrane 2 kwietnia, kiedy to GKS przegrał w Zręcinie. W dużej mierze, o sile Zamczyska stanowi Norbert Koszela, który w trwających rozgrywkach zdobył już aż 41* bramek! 7 ekip "naszej" B-klasy ma na swoim koncie mniej goli strzelonych, niż sam napastnik GKS'u. Nie należy również zapominać o drugim czołowym strzelcu drużyny - Mateuszu Urbanku, który pozostaje w cieniu swojego kolegi, a na swoim koncie ma już aż 24* gole.

Mimo że to Zamczysko jest faworytem spotkania, z pewnością nie oddamy meczu "walkowerem". Powalczymy o sprawienie niespodzianki, ale co najważniejsze, damy kibicom ciekawe widowisko, na które swoją obecnością z pewnością zasługują!

* żródło: http://standart-swiecany.futbolowo.pl/menu,2,64,strzelcy-b-klasy.html

Autor: Treść:pozostało znaków: