8. urbanowicz 2

Aktualności

Kolejne zwycięstwo...

• autor: wa.iwla1972, 2017-06-18 17:22

W meczu XXV kolejki o mistrzostwo klasy "B", pokonaliśmy na wyjeździe Dragon Nowy Glinik 5:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: 2x Mateusz Woźniak, Irek Krówka, Igor Soliński oraz Karol Baniak.

Iwełka: Skoczeń Jakub - Ukleja Kamil (Jarema Adrian), Krówka Damian (Marczyński Andrzej), Ukleja Damian - Kogut Paweł (Sereda Andrzej), Woźniak Mateusz, Żarnowski Gracjan, Krówka Ireneusz - Baniak Karol, Soliński Igor

Więcej o meczu w rozwinięciu newsa...

W niedzielne przedpołudnie udaliśmy się do Nowego Gliniku na ostatni mecz wyjazdowy Iwełki w sezonie 2016/17. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Józefa Muronia był dziesiąty w tabeli, miejscowy Dragon. Faworytem niedzielnego spotkania była nasza drużyna, lecz wszyscy wiedzieliśmy, że dzisiejszy mecz nie będzie łatwy i będziemy musieli zagrać naprawdę dobre spotkanie, aby wywieźć z Nowego Glinika trzy punkty.

Od pierwszych minut staraliśmy się grać "swoją" piłkę. Wymienialiśmy dużo podań i staraliśmy się na spokojnie tworzyć akcję. Gospodarze od początku postawili na wysoki "pressing" i próbowali uruchomić swoich napastników długimi podaniami. Mimo tego, nasz zespół nadal starał się grać to, co założyliśmy sobie przed meczem. Taka gra przyniosła efekt w 14 minucie spotkania. Po ładnej trójkowej akcji (Woźniak,Żarnowski,Soliński) Mateusz Woźniak pięknym strzałem z ostrego kąta wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Dragon próbował odpowiedzieć, ale dobrze dysponowany tego dnia był Kuba Skoczeń. Parę minut później Kuba już był bezradny i gospodarze dopięli swego, wyrównując na 1:1. Kto myślał, że ta bramka może nas podłamać, był w dużym błędzie. Tuż po wznowieniu gry, długą piłkę na lewą stronę dostał Irek Krówka,wbiegł z nią w pole karne i pięknie wyłożył piłkę w okolicach jedenastego metra, a Karol Baniak pewnym uderzeniem dokończył dzieła. Chwilę później było już 3:1. Tym razem prostopadłe podanie Mateusza Woźniaka na bramkę zamienił nasz najskuteczniejszy snajper - Igor Soliński.Do końca połowy oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, wynik jednak nie uległ zmianie (1:3).

Drugą część spotkania zaczęliśmy mocnym akcentem, bowiem już w 9 sekundzie Irek Krówka podwyższył wynik na 4:1 ! Wykorzystał świetne długie zagranie, bardzo aktywnego w tym meczu Mateusza Woźniaka. Ta bramka bardzo uspokoiła grę i byliśmy coraz bliżej zdobycia trzech punktów. Nikt już nawet nie myślał, że może być inaczej.Około dziesięć minut później, ku zdziwieniu wszystkich Dragon strzelił bramkę na 4:2. Nic to jednak nie zmieniło w grze obu ekip. W drugiej połowie w naszej drużynie doszło tradycyjnie do kilku zmian. Warto dodać, że były to dobre zmiany. W doliczonym czasie gry "man of the match" - Mateusz Woźniak udowodnił, że jest w kapitalnej formie. Przedarł się przez pół boiska, i bardzo ładnym strzałem dobił rywala na 5:2!

Po raz kolejny zdobywamy ważne w kontekście walki o 2 miejsce trzy "oczka". Za tydzień rozegramy już ostatni mecz w bardzo udanym dla nas sezonie 2016/17. Na stadionie w Dukli będziemy podejmować szóstą w tabeli Tęczę Zręcin. Spotkanie wyjątkowo odbędzie się w sobotę, a nie tak jak zawsze w niedzielę. Początek o godzinie 11:00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Bardzo dziękujemy naszym kibicom za dzisiejszy doping! Jesteście wielcy! :)